تاریخ : شنبه 30 مهر 1390
نویسنده : مهدی
به گزارش شینهوا، پژوهشگران دانشگاه میشیگان در این پژوهش، بافت تخمدان در سلول هاى بنیادى مزانشیمى را که سلول هاى طبیعى در سراسر بدن هستند ، مورد بررسى قرار دادند.
این سلول ها مى توانند سلول هاى تخصصى متفاوتى از جمله چربى، استخوان وغضروف را شکل دهند و گفته مى شود این سلول ها در ترمیم زخم ها نیز موثرهستند . از این رو دانشمندان حدس مى زنند که مى توان از این سلول ها براى مبارزه با سرطان کمک گرفت.

جهت مشاهده ادامه مطلب اینجا را کلیک کتید

تاریخ : سه شنبه 26 مهر 1390
نویسنده : مهدی
تاریخ : دوشنبه 18 مهر 1390
نویسنده : مهدی

جدید ترین تحقیقات نشان می دهد که صفحه کلید کامپیوتر ( کیبورد) می تواند از لحاظ میزان میکروب از یک توالت فرنگی آلوده تر باشد. یکی از این راه های تمیز کردن صفحه کلید کامپیوتر استفاده از دستمال آغشته به الکل است نتیجه تحقیقات یک سازمان غیر دولتی در بریتانیا حاکی از آن است که کیبورد می تواند آشیانه میلیون ها باکتری و میکروب خطرناک باشد. سازمان غیر دولتی (Which) در لندن این تحقیقات را بر ۳۳ کیبورد کامپیوترهای خود انجام داده است.


جهت مشاهده ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.

موضوعات مرتبط:
تاریخ : دوشنبه 18 مهر 1390
نویسنده : مهدی

 مجلس ملی فرانسه با تصویب طرحی، ترویج لاغری مفرط را عملی مجرمانه دانسته است. وزیر بهداشت فرانسه ترویج بی اشتهایی مرضی را آزادی بیان نمی داند هدف از تصویب این طرح مقابله با سایت های اینترنتی و نشریاتی است که زنان و دختران جوان را به لاغری مفرط و بی اشتهایی مرضی، آنورکسی، تشویق می کنند. این طرح شامل طراحان مد و شرکت های تبلیغاتی هم می شود.


جهت مشاهده ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.

تاریخ : دوشنبه 18 مهر 1390
نویسنده : مهدی

 فشار روحی در زنان باردار سبب ابتلای فرزندان آنها به بیماری های تنفسی از جمله آسم می شود. نوزادان زنان بارداری که در دوران حاملگی شان دچار استرس شوند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری آسم هستند. دیلی تلگراف نوشت :هر قدر زنان باردار دچار شدت اضطراب و دلواپسی بیشتر باشند خطر بروز آسم در نوزادان آنها پس از تولدشان بیشتر می شود.


جهت مشاهده ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.

تاریخ : دوشنبه 18 مهر 1390
نویسنده : مهدی

باید به خاطر داشت که اگر شما اضافه وزن دارید و مقدار کلسترول خون تان بالاست کاهش وزن می‌تواند به پایین آوردن کلسترول خون کمک کند. برای کسانی که به درمان پیشرفته تری نیاز دارند درمانهای دارویی مؤثر در دسترس می‌باشد.

سبوس جو ،یک منبع غنی از فیبر محلول می‌باشد. نکته‌ای که درباره این ماده مطرح است این است که به نظر می‌رسد این ماده کلسترول ال دی ال   که سبب رسوب چربی در سرخ‌رگها می شود را کاهش داده، ولی سطح کلسترول محافظت کننده - اچ دی ال -  را بالا می‌برد. غذاهای دیگر غنی از فیبر محلول شامل انواع لوبیا، عدس و بعضی از میوه‌ها می‌باشند. از آنجا که تمام این غذاها از دو جنبه کم‌چربی بودن و فیبر بالا مفید هستند، مصرف روزانه آنها مفید است.

چند راهنمایی ساده برای شروع در اینجا آورده شده است. این تغییرات در رژیم غذایی می‌تواند به کاهش مقدار کلسترول خون کمک کند.


جهت مشاهده ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.

موضوعات مرتبط:
تاریخ : دوشنبه 18 مهر 1390
نویسنده : مهدی

پژوهشگران آمریکایی و کانادایی در مطالعات خود دریافتند: مصرف رژیم غذایی سرشار از پروتئین ممکن است حجم مغز را کوچک کند که این موضوع معمولا با بیماری آلزایمر نیز مرتبط است. نتایج تحقیقات این گروه از محققان با خوراندن چند نوع رژیم غذایی از جمله غذاهای سرشار از پروتئین به موش های آزمایشگاهی، نشان داد، مغز موش هایی که غذاهای پر پروتئین و کربوهیدرات کم مصرف کرده اند، 5 درصد از سایر موش ها کوچکتر و رشد منطقه مغزی مربوط به حافظه آنها نیز کمتر از بقیه بوده است. محققان احتمال می دهند، خوردن غذاهای سرشار از پروتئین موجب تضعیف سلول های عصبی و نیز افزایش بیماری آلزایمر می شود.
موضوعات مرتبط:
تاریخ : دوشنبه 18 مهر 1390
نویسنده : مهدی

به طور طبیعی چهار حفره قلب (دو دهلیز و دو بطن)، به طور هماهنگ منقبض می شود. سیگنالی که به قلب می رسد تا به صورت هماهنگ منقبض شود یک ایمپالس الکتریکی است که در واقع باتری طبیعی بدن محسوب می شود. تحقیق 10 ماهه ای که در دانشگاه هاروارد آمریکا صورت گرفت نشان داد که ذرات معلق به جای مانده از احتراق سوخت فسیلی در خودروها، باعث تغییرات نگران کننده در نوار قلبی داوطلبان شرکت در این تحقیق بوده است                                                                                               


جهت مشاهده ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.

موضوعات مرتبط:
تاریخ : دوشنبه 18 مهر 1390
نویسنده : مهدی

در آزمایش انجام گرفته توسط این دانشمندان مشخص شد که استفاده همزمان از یک حس گر (سنسور) که سطح گلوکز خون را لحظه به لحظه اندازه گیری می کنند با یک پمپ تزریق کننده انسولین، می تواند میزان قند موجود در خون را به طرز چشمگیری کنترل کند.این آزمایش اثبات کرده است که استفاده از این وسیله می تواند جلوی افت خطرناک سطح قند خون را به شکل محسوسی بگیرد.کارشناسان می گویند نتایج این آزمایش حکایت از پیشرفتی مهم در زمینه درمان دیابت دارد                                                       


جهت مشاهده ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.

موضوعات مرتبط:
تاریخ : دوشنبه 18 مهر 1390
نویسنده : مهدی

محققان دانشگاه وسترن استرالیا با بررسی ده ساله 9 هزار و 200 مرد و زن استرالیایی

 که 70 تا 75 سال داشتند، دریافتند مرگ در افرادی که اضافه وزن دارند حدود 13

درصد کمتر از کسانی است که وزن طبیعی دارند. محققان دراین حال می گویند، این

بررسی فقط درباره کسانی صورت گرفته است که اضافه وزن داشتند و درخصوص افراد

چاق مطالعه ای نشده است. استرالیا پس از امریکا و انگلیس ، مقام سوم را از نظر چاقی

در جهان دارد.

 
موضوعات مرتبط:
تاریخ : پنجشنبه 7 مهر 1390
نویسنده : مهدی

کاهش تب،پایین آوردن سطح کلسترول و پیشگیری از یبوست برخی از خواص گلابی است.گلاب،میوه خوراکی درختانیست که به رده پایروس تعلق دارند و یکی از مهمترین میوه های مناطق آب و هوایی معتدل به حساب می آید.این درختان برای میوه دهی به یک دوره سرما احتیاج دارند و از نظرپایداری به درختان سیب شباهت زیادی دارند.پوست این میوه به رنگ زرد،سبز،قهوه ای و یا ترکیبی از این سه می باشد و گوشت آن از رنگ سفید تا کرم نوسان دارد و از لحاظ ظاهر،قسمت انتهایی آن پهن است و همانطور که به قسمت سر می رود باریک می شود.این میوه به خاطر داشتن مقادیر زیاد ویتامین C دارای خاصیت آنتی اکسیدانی بوده و از اکسیده شدن ترکیبات سلول های بدن توسط رادیکال های آزاد پیشگیری می کند.گلابی به خاطر وجود فیبر در خود از بروز یبوست پیشگیری کرده و نیز عملکرد روده را تنظیم می کند.با خوردن گلابی احتمال ابتلا به سرطان سینه در خانم ها کاهش می یابد.فشار خون را کاهش داده و از بروز سکته مغزی پیشگیری می کند و نیز به خاطر وجود پکتین در خود سطح کلسترول را کاهش می دهد و نیز برای سلامت روده بزرگ مفید است.آب این میوه به سبب دارا بودن قند فراوان در خودانرژی از دست رفته بدن را سریع به بندن باز می گرداند.نوشیدن یک لیوان آب گلابی برای کاهش تب مفید بوده و نیز در کاهش درد در بسیاری از بیماری های التهابی مفید است.این میوه به خاطر وجود مواد آنتی اکسیدانی در خود سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.
آخرین مطالب
   
 
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic