تاریخ : جمعه 24 تیر 1390
نویسنده : مهدی

گیاه آلوئه ورا از نظر بسیاری از مردم گیاه تازه و ناشناخته ای است در حالی که حقایق تاریخی نشان داده اند که این گیاه قدمتی طولانی داشته و قرن ها مورد مصرف مردم در سراسر جهان بوده است...

نقاشی هایی از گیاه آلوئه ورا روی کنده کاری های دیوارهای معابد مصری دیده شده و در کتاب های درمانی مصر که مربوط به ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد است در رابطه با استفاده از آن برای درمان عفونت ها، معالجه بیماری های پوستی و تهیه داروهای ملین و مسهل مطالبی درج شده است.


جهت مشاهده ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.

موضوعات مرتبط:
تاریخ : شنبه 18 تیر 1390
نویسنده : مهدی

یکی از زیست شناسان کالج پزشکی نیویورک در ارتباط با منشاء پرندگان تئوری جدیدی ارائه کرده است. این دانشمند ضرورت وجود ماهیچه های اسکلتی بزرگ را به عنوان اساسی برای دو پای دراز عمودی این موجودات نسبت داده است که به فرصت یافتن برای تغییرات سازشی دیگر، مانند پرواز یا شنا منجر شده است. این موارد همه بر اساس از دست دادن یک ژن است. این ژن برای توانایی گرم ماندن حیوانات خون گرم ضروری است.

دکتر Newman، پروفسور زیست شناس سلولی و مولکولی و آناتومی اعلام کرده است که نتایج مطالعات تنوع حیات و چگونگی آن باعث چنین نتیجه گیری شده است. بررسی های این محقق همیشه روی رشد و نمو پرندگان متمرکز شده اگر چه مطالعه اخیر با عنوان "ترموژنزیز، هایپرپلازی عضلانی و منشاء پرندگان" علاوه بر این موضوع، به دیرین شناسی، ژنتیک و فیزیولوژی چاقی نیز مربو ط می باشد. دکتر Newman با استفاده از تحقیقات اولیه خود در آزمایشگاه نشان داده که این ژن در اجداد پرنده و خزنده دایناسورها از بین رفته است و همان ژن پروتئین ناجفت کننده-1 (uncoupling protein-1 (UCP1)) می باشد. این ژن در چربی قهوه ای یا بافت حمایت کننده نوزاد پستانداران از هایپوترمیا، بیان می شود و تولید گرما می کند. عمل تولید گرما در پرندگان به طور اصلی در عضلات اسکلتی انجام می شود.

برخلاف سناریوایی که در آن تکامل پرواز به عنوان نیروی پیشبرنده منشاء پرندگان می باشد، تئوری گسترش عضلات، نیازی به حدواسط های عملی در انتقال پرواز، شنا، یا بدون بال شدن ندارد. بعلاوه در این تئوری نیازی به در نظر گرفتن اجداد پرنده برای پرندگانی مانند شترمرغ و پنگوئن که قادر به پرواز نمی باشند، ندارد. این مطلب پیشنهاد می کند که انقراض دایناسورهای غیر پرنده احتمالاً با نقص در تکامل مکانیسم های جبران کننده تولید گرما، همراه با از دست دادن ژن UCP-1، در ارتباط است.  

New Theory On Origin of Birds: Enlarged Skeletal Muscles, ScienceDaily (June 22, 2011)

http://www.sciencedaily.com/releases/2011/06/110622115317.htm
تاریخ : دوشنبه 13 تیر 1390
نویسنده : مهدی

دانشمندان معتقدند که عمر نبور عسل از عمر انسان بیشتر است چون قدیمی ترین فسیل انسان 6 ملیون سال قدمت دارد و قدیمی ترن فسیل زنبور عسل 40 میلیون سال و اینکه قدیمی ترین اثر نقاشی درباره زنبور عسل با قدمت 12 هزار سال پیش در یکی از غارهای اسپانیا وجود دارد که مردی را در حال برداشت عسل از یک کندو نشان می دهد.همه اینها یعنی اینکه عسل از اول عمر بشر در سفره غذایی او وجود داشته.

این مطلب ادامه دارد...


جهت مشاهده ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.

موضوعات مرتبط:
تاریخ : یکشنبه 12 تیر 1390
نویسنده : مهدی

یک متخصص اعصاب اعلام کرده است که اگر شخصی را که دچار حمله شده در 3 ساعت به بیمارستان منتقل کنند می توان عوارض ناشی از حمله را به طور کامل از بین برد. بله به طور کامل!! وی می گوید روش شناسایی حمله و رساندن بیمار به درمان های پزشکی در کمتر از 3 ساعت به شناسایی علایم آن بستگی دارد:
شناسایی علایم سکته:
در برخی موارد شناسایی علایم سکته کار بسیار سختی است.
متاسفانه نا آگاهی افراد می تواند منجر به فاجعه ای جبران ناپذیر شود. سکته می تواند باعث مرگ یا آسیب مغزی فرد گردد و این در حالیست که اطرافیان شخص حتی متوجه علایم سکته نشده اند.
پزشکان اعلام کرده اند که اطرافیان قربانی می توانند تنها با پرسیدن سه سوال ساده متوجه علایم سکته شوند
ل: از شخص بخواهید تا لبخند بزند.
ح: از شخص بخواهید که حرف بزند یا یک جمله ساده را به درستی ادا کند.( مثلا: امروز هوا آفتابی است)
د: از وی بخواهید هر دو دستش را بلند کند.

اگر فرد در انجام هر کدام از موارد زیر مشکل داشت ، در اسرع وقت با اورژانس تماس گرفته و علایم را برای امدادگران توضیح دهید.

و اما نشانه دیگری از سکته: از وی بخواهید زبان خود را بیرون بیاورد.
اگر زبان وی به راست یا چپ متمایل شده بود، بدانید که شخص دچار حمله شده است.
موضوعات مرتبط:
تاریخ : شنبه 11 تیر 1390
نویسنده : مهدی

 پژوهشگران علوم در دانشگاه فنی ماساچوست، به نانوذرات جدیدی دست یافتند که می تواند گامی موثر برای تولید واکسن بیماری های عفونی، مانند اچ آی وی، سرطان و مالاریا به صورت ایمن باشد.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، این ذرات جدید شامل حوزه های چربی هم مرکز هستند که می توانند نسخه های مصنوعی پروتئین ها را که در حالت عادی توسط ویروس ها تولید می شوند حمل کنند. این ذرات مصنوعی در مقایسه واکنش ایمنی تولید شده توسط واکسن های ویروس زنده واکنشی بسیار قوی تر تولید می کنند؛ اما این واکنش باید بسیار ایمن تر باشد.


جهت مشاهده ادامه پست اینجا را کلیک کنید.

موضوعات مرتبط:
تاریخ : شنبه 11 تیر 1390
نویسنده : مهدی

با توجه به تبلیغات گسترده فرآورده های کاهش وزن در اینترنت و سایر رسانه ها به افراد توصیه می شود از تجویز یا مصرف این دسته از فرآورده ها که فاقد مجوز وزارت بهداشت هستند خودداری کنند.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ،  معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره مصرف  فرآورده های تقلبی کاهنده وزن اعلام کرد:‌ برخی از این محصولات با ادعای کاملاً گیاهی بودن،‌ نداشتن هیچ گونه عارضه جانبی و اثر چشمگیر و معجزه آسا درکاهش وزن در زمانی کوتاه،‌ تبلیغ و عرضه می شوند که برخی از این فرآورده ها با وجود ادعای طبیعی بودن و یا فقط حاوی اجزای گیاهی بودن، حاوی مواد شیمیایی مضر و یا داروهایی با مقادیر بسیار بیشتر از حداکثر دوز پیشنهادی آنها هستند که در روی درب این محصولات و یا در تبلیغات آنها به وجود این ترکیبات،‌ اشاره نمی شود.


جهت مشاهده ادامه پست اینجا را کلیک کنید.

موضوعات مرتبط:
تاریخ : شنبه 11 تیر 1390
نویسنده : مهدی

پژوهشگران علوم پزشکی می گویند نتایج جدیدترین تحقیقات نشان می دهد که  تصویربرداری مغناطیسی از مغز به تشخیص بیماری آلزایمر در مراحل اولیه رشد بیماری کمک می کند.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، انجمن آلزایمر تخمین زده که بر مبنای آن ۴/۵ میلیون آمریکایی در حال حاضر به این بیماری مبتلا هستند و هزینه درمان و مراقبت بیماران تا ۲۰ میلیارد دلار تا چهار دهه آینده بالا خواهد رفت.
در حال حاضر تمایل مردم برای انجام آزمایش های تشخیص آلزایمر برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری رو به افزایش است.


جهت مشاهده ادامه پست اینجا را کلیک کنید.

موضوعات مرتبط:
تاریخ : شنبه 11 تیر 1390
نویسنده : مهدی
روانشناسان اعتقاد دارند اعمال جریان الکتریکی بر مغز انسان، برای درمان بیماری‌های روانی موثر است. اما شاید آنها هرگز فکر نمی کردند که این کار به افزایش سطح مهارت بازی افراد نیز کمک می کند!

پیش از این دانشمندان موفق شده بودند تاثیر نگه داشتن یک آهن‌ربا را در نزدیکی سر، بر روی صحبت کردن و الگوهای رفتاری و یادگیری انسان اثبات کنند. اکنون به نظر می‌رسد که با استفاده از یک باتری کتابی 9 ولتی، شما می‌توانید خود را به بازیکن بهتری در زمینه بازی‌های ویدئویی تبدیل کنید. البته به هیچ وجه این کار را در خانه امتحان نکنید.


جهت مشاهده ادامه پست اینجا را کلیک کنید.

موضوعات مرتبط:
تاریخ : شنبه 11 تیر 1390
نویسنده : مهدی

سموم ارگانیك
هنگامیکه صحبت از ترکیبات ارگانیک به میان می‌آید بیشتر ما به یاد میوه‌جات و سبزیجات ارگانیک می‌افتیم اما در دنیای امروز ترکیبات ارگانیک می‌تواند طیف وسیعی از مواد را شامل شود که شاید مهمترین آنها سموم ارگانیک است

با سموم ارگانیک؛پارکینسون را از خانه‌های خود دور کنید

هنگامیکه صحبت از ترکیبات ارگانیک به میان می‌آید بیشتر ما به یاد میوه‌جات و سبزیجات ارگانیک می‌افتیم اما در دنیای امروز ترکیبات ارگانیک می‌تواند طیف وسیعی از مواد را شامل شود که شاید مهمترین آنها سموم ارگانیک است زیرا شواهد زیادی در دست است که نشان می‌دهد سموم شیمیایی با احتمال ابتلا به برخی بیماری‌ها مخصوصا بیماری پارکینسون در ارتباط است.


جهت مشاهده ادامه پست اینجا را کلیک کنید.

موضوعات مرتبط:
تاریخ : شنبه 11 تیر 1390
نویسنده : مهدی

اگر دیابت دارید وعده های غذایی تان نیاز به برنامه ریزی خواهند داشت. اما اصول كلی این برنامه ریزی بسیار ساده است. پیروی از رژیم دیابتی به این معناست كه انتخاب غذاها به نحوی با فعالیت بدنی و داروهای مصرفی تان هماهنگ شود كه قند خونتان تا حد ممكن نزدیك به مقدار نرمال حفظ شود.از آنجا كه درمان دیابت دارای ابعاد وسیعی بوده و تغییرات وسیعی را در شیوه زندگی فرد مبتلا می طلبد به طبع باید ها و نباید های زیادی را برای افراد دیابتی ایجاد خواهد كرد كه ممكن است گاها" غیر كارشناسی بوده و تنها اثرشان ایجاد تصویری اشتباه و ناخوشایند از این بیماری در ذهن مبتلایان باشد. در اینجا به 10 اشتباه و سوء تفاهم رایجی كه در مورد این بیماری وجود دارد اشاره كرده و آنها را با هم تصحیح می كنیم:


جهت مشاهده ادامه پست اینجا را کلیک کنید.

موضوعات مرتبط:
تاریخ : جمعه 10 تیر 1390
نویسنده : مهدی

تب دانگ كه اصطلاحاٌ به تب استخوان شكن نیز معروف است در كشورهای گرمسیر و نیمه‌گرمسیر دیده شده است و از سال 1969 در منطقة كارائیب شامل كشورها Perto Rico و آمریكا، و در جزایر Virgin اپیدمی هایی گزارش شده است و مواردی به عنوان موارد وارداتی از كشور هائیتی به آمریكا گزارش شده است.

آربوویروس مسبّب این بیماری، از جنس flavivirus با چهار سروگروپ مشخص می باشد كه توسط پشه های آیدس به انسان منتقل می شود.

تب هموراژیك دانگ
این بیماری معمولاٌ در كودكان زیر 10 سال كه در منطقة آندمیك تب دانگ زندگی می كنند دیده می شود. بیشترین مناطق آندمیك آن عبارتند از آسیای جنوب شرقی، چین و كوبا كه معمولاٌ علائم حاد در طی چند روز با علائم شكم‌درد، خونریزی و نارسایی گردش، بروز می نماید. این بیماری همچنین تب فیلیپینی، Thai، و تب هموراژیك آسیای جنوب شرقی خوانده می شود.


جهت مشاهده ادامه پست اینجا را کلیک کنید.

موضوعات مرتبط:
تاریخ : پنجشنبه 9 تیر 1390
نویسنده : مهدی

سیب یکی از بهترن مواد معجزه گر است زیرا خاصیت سم زدایی داشته و دارای قدرت غذایی است.سیب به علت داشتن مواد قلیایی؛اسید اوریک را حل کرده و ترشحات غدد بزاقی و معده را مساعد و متعادل می سازد.برای درمان مرض چاقی نیکوست و و همچنین در درمان بیماری های کبدی،معدی،مجاری ادرار و درد سینه مؤثر است.به علت داشتن فسفر ،اعصاب و مغز را تقویت می کند.برای درمان امراض حصبه ای،اسهالی،اسهال خونی و امعاء(ورم امعاء)بسیار مفید است.اسهال را به خوبی معالجه کرده و ازطرفی مانع سوءهاضمه شده و معده را منظم می کند.سیب برای مبتلایان امراض مفاصل زیاد تجویز می شود و نیز برای دفع سنگ کلیه بسیار مفید است.
موضوعات مرتبط:
تاریخ : پنجشنبه 9 تیر 1390
نویسنده : مهدی

نارنج یکی از مرکبات بسیار نافع است که در طب مصرف زیادی دارد،برگش دارای بوی پسندیده ای است و عری مطبوع دارد.طعم آن کمی تلخ است و دم کرده برگ آن دارای اثر محلٌل بوده و تشنج را از بین می برد.بهار نارنج دارای عطری خوشبو و طعمی نیکوست و دارای اثر ضد تشنج بوده ونیز سبب درمان سکسکه می شود.آب مقطر آن برای شیرین کردن شربت ها در داروخانه ها زیاد به کار می رود.آب مقطر بهار نارنج اعصاب و مغز را تقویت کرده و درمان بی خوابی است.پوست نارنج دارای مصارف طبی بوده و خلال پوست آن در بعضی غذاها مصرف می شود.آب نارنج دارای ویتامین C,B,D بوده و خواص آبلیمو را نیز دارد.
موضوعات مرتبط:
آخرین مطالب
   
 
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات