تاریخ : یکشنبه 4 تیر 1391
نویسنده : مهدی
پژوهشگران علوم پزشکی اعلام کردند نتایج بررسی های آنان نشان داده است زنانی که زودتر یائسه می شوند کمتر با خطر ابتلا به نوع تشدید روماتیسم مفصلی مواجه هستند. آنان عنوان کرده اند این موضوع نشان می دهد که سن یائسگی بر شدت بیماری های آرتریتی تاثیر می گذارد .
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، متخصصان سوئدی با بررسی ۱۳۴ زن مبتلا به روماتیسم مفصلی متوجه شدند زنانی که سن یائسگی آنها پایین تر یعنی قبل از ۴۵ سالگی بوده، حدود ۵۰ درصد کمتر با خطر ابتلا به نوع تشدید آرتریت (التهاب مفاصل) مواجه بوده اند.بیماری روماتیسم مفصلی یک بیماری مزمن سیستم ایمنی خودکار بدن است که در زنان بیش از مردان شیوع دارد. این عارضه به بافت های مفصلی و گاهی اوقات به اعضای دیگر حمله کرده و موجب ایجاد تورم، التهاب، تب و خستگی می شود.
روماتیسم مفصلی معمولا بین سنین ۳۰ تا ۶۰ سالگی بروز می کند اما ممکن است در گروه های سنی دیگر نیز مشاهده شود.این مطالعه در نشست سالانه لیگ اروپایی مقابله با روماتیسم در برلین ارائه شد.دکتر میترا پیکور از متخصصان بیمارستان دانشگاهی اسکان در سوئد یادآور شد: ما تاکنون می دانستیم که فاکتورهای هورمونی روی خطر بروز روماتیسم مفصلی تاثیر دارد اما این مطالعه برای اولین بار ارتباط سن یائسه شدن با شدت بیماری روماتیسم مفصلی را نشان می دهد.این متخصصان همچنین خاطرنشان کردند: مصرف قرص های ضدبارداری یا سابقه شیردهی در شدت و ضعف بروز بیماری روماتیسم مفصلی در سنین بالاتر، نقشی ندارد.آخرین مطالب
   
 
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات